Archieven Het Utrechts Archief Het Utrechts Archief

Bibliotheek

Het Utrechts Archief beschikt over de grootste collectie boeken, kranten en tijdschriften van de geschiedenis van de stad en provincie Utrecht. 

Wat heb ik nodig om een item in te zien?

U kunt onze boeken, kranten en tijdschriften alleen raadplegen in onze studiezaal. Daarvoor heeft u het aanvraagnummer van een item uit de bibliotheekcatalogus nodig. U vindt dit nummer direct bovenaan de beschrijving na 'aanvraagnummer'. 

In onze studiezaal kunt u ter plekke een aanvraag doen. 

beacon
 
 
Artikel
De blekerij van IJsselstein 1735-1906 ; 'Om linnen en katoen mooi helder wit te maken'; / Rob Alkemade. - In. [ UAT 492 ]. - Vol. nr. 172 (dec. 2021), p. 25-29. - ill. . - Het stadsbestuur van IJsselstein nam eind 1734 het besluit tot de oprichting van een stedelijke blekerij. In dit artikel worden de opkomst, lotgevallen en het einde van de oorspronkelijk stedelijke en later particuliere blekerij beschreven.
Titel:
De blekerij van IJsselstein 1735-1906 ; 'Om linnen en katoen mooi helder wit te maken'
Auteur:
Alkemade, Rob
Brontype:
Artikel
Taal:
Nederlands
Illustraties:
ill.
Auteursvermelding:
Rob Alkemade
Deelnummer:
2021
Bibliografische annotatie:
Het stadsbestuur van IJsselstein nam eind 1734 het besluit tot de oprichting van een stedelijke blekerij. In dit artikel worden de opkomst, lotgevallen en het einde van de oorspronkelijk stedelijke en later particuliere blekerij beschreven.
Geografische namen:
Auteurs: