Bibliotheek Het Utrechts Archief Het Utrechts Archief

WOGIDS Toegang op stukken betreffende de Tweede Wereldoorlog
Uitleg bij archieftoegang

Een archieftoegang geeft uitgebreide informatie over een bepaald archief.

Een archieftoegang bestaat over het algemeen uit de navolgende onderdelen:

• Kenmerken van het archief
• Inleiding op het archief
• Inventaris of plaatsingslijst
• Eventueel bijlagen

De kenmerken van het archief zijn o.m. de omvang, vindplaats, beschikbaarheid, openbaarheid en andere.

De inleiding op het archief bevat interessante informatie over de geschiedenis van het archief, achtergronden van de archiefvormer en kan ook aanwijzingen voor het gebruik bevatten.

De inventaris of plaatsingslijst is een hiërarchisch opgebouwd overzicht van beschreven archiefstukken. De beschrijvingen zijn formeel en globaal. Het lezen en begrijpen van een inventaris behoeft enige oefening en ervaring.

Bij het zoeken in de inventaris wordt de hiërarchie gevolgd. De rubrieken in de inventaris maken deel uit van de beschrijving op een lager niveau. Komt de zoekterm in een hoger niveau voor, dan voldoen onderliggende niveaus ook aan de zoekvraag.

beacon
Inleiding
Digitaal bronnenoverzicht
Woord vooraf
Toelichting voor de gebruiker
Inventaris
86. Toegang 1111-1: Verzameling losse aanwinsten HUA, fragmentarchieven
473 Brieven van Philippus (Flip) van Voorthuizen (1929-2008), ingekomen bij Gerhardus Jacobus Gerardus van Voorthuizen (1892-1963) en zijn echtgenote Alida Elisabeth Neervoort (1890-1961), 1942 juli 28-aug. 10, 1945 jan. 31-mei 20 (16). Prints van digitale opnamen, 2013
WOGIDS Toegang op stukken betreffende de Tweede Wereldoorlog
Inventaris
86. Toegang 1111-1: Verzameling losse aanwinsten HUA, fragmentarchieven
473
Brieven van Philippus (Flip) van Voorthuizen (1929-2008), ingekomen bij Gerhardus Jacobus Gerardus van Voorthuizen (1892-1963) en zijn echtgenote Alida Elisabeth Neervoort (1890-1961), 1942 juli 28-aug. 10, 1945 jan. 31-mei 20 (16). Prints van digitale opnamen, 2013
Datering:
1942 juli 28-aug. 10, 1945 jan. 31-mei 20 (16). Prints van digitale opnamen, 2013
NB:
De brieven (5) uit 1942 zijn door Flip verzonden vanuit Witveen nabij Oostermeer (Friesland) tijdens zijn verblijf bij de familie Oosterhof en geadresseerd aan zijn ouders, verblijvend in het pension De Heul te Vinkeveen en bij 'de dames Van Manen' op het adres Van Musschenbroekstraat 51 te Utrecht. De brieven (16) uit 1945zijn door Flip verzonden vanuit Zwolle en verblijvend te Nieuw Leusen in Overijssel en geadresseerd aan zijn ouders in hun huis aan de Van Musschenbroekstraat 45 te Utrecht
Omvang:
1 omslag
Thema trefwoorden:

Gebruik CTRL + scroll om te scrollen

Ga

Kenmerken

Thema trefwoorden:
Categorie: