Bibliotheek Het Utrechts Archief Het Utrechts Archief

WOGIDS Toegang op stukken betreffende de Tweede Wereldoorlog
Uitleg bij archieftoegang

Een archieftoegang geeft uitgebreide informatie over een bepaald archief.

Een archieftoegang bestaat over het algemeen uit de navolgende onderdelen:

• Kenmerken van het archief
• Inleiding op het archief
• Inventaris of plaatsingslijst
• Eventueel bijlagen

De kenmerken van het archief zijn o.m. de omvang, vindplaats, beschikbaarheid, openbaarheid en andere.

De inleiding op het archief bevat interessante informatie over de geschiedenis van het archief, achtergronden van de archiefvormer en kan ook aanwijzingen voor het gebruik bevatten.

De inventaris of plaatsingslijst is een hiërarchisch opgebouwd overzicht van beschreven archiefstukken. De beschrijvingen zijn formeel en globaal. Het lezen en begrijpen van een inventaris behoeft enige oefening en ervaring.

Bij het zoeken in de inventaris wordt de hiërarchie gevolgd. De rubrieken in de inventaris maken deel uit van de beschrijving op een lager niveau. Komt de zoekterm in een hoger niveau voor, dan voldoen onderliggende niveaus ook aan de zoekvraag.

beacon
Inleiding
Digitaal bronnenoverzicht
Woord vooraf
Toelichting voor de gebruiker
Inventaris
78. Toegang 958: NS - Algemene Dienst afdeling 2
1147 Stukken betreffende de gedenkplaten voor oorlogsslachtoffers op de diverse stations en het gedenkteken voor de oorlogsslachtoffers bij het hoofdgebouw in Utrecht, 1946-1970
WOGIDS Toegang op stukken betreffende de Tweede Wereldoorlog
Inventaris
78. Toegang 958: NS - Algemene Dienst afdeling 2
1147
Stukken betreffende de gedenkplaten voor oorlogsslachtoffers op de diverse stations en het gedenkteken voor de oorlogsslachtoffers bij het hoofdgebouw in Utrecht, 1946-1970
Datering:
1946-1970
NB:
Toelichting: Deze laatste gedenkplaat werd op 17 september 1949 onthuld
Omvang:
1 omslag
Thema trefwoorden:

Gebruik CTRL + scroll om te scrollen

Ga

Kenmerken

Thema trefwoorden:
Categorie: