Bibliotheek Het Utrechts Archief Het Utrechts Archief

Beeldbank

Collectie beeldmateriaal
U zoekt in  ongeveer 200.000 afbeeldingen van de stad en provincie Utrecht. Ruim 62 % van alle afbeeldingen uit de beeldcollectie kunt u downloaden op deze website en onder voorwaarden hergebruiken. De voorwaarden waaronder u de werken mag gebruiken en/of publiceren vindt u terug in de beschrijving van het betreffende werk wanneer u klikt op de downloadknop. 

Waarom kan ik niet alles inzien? 
We doen ons best om de rechthebbende(n) van al het beeldmateriaal op te sporen en toestemming te vragen voor openbaarmaking op onze website. Niet alle afbeeldingen mogen we laten zien of als download aanbieden. Het Utrechts Archief kent verschillende overeenkomsten waaronder materiaal van auteurs in de collectie is opgenomen:

Welke voorwaarden zijn er voor gebruik van de afbeeldingen?
We hebben verschillende voorwaarden met de makers van het beeldmateriaal afgesproken. In totaal zijn er 12 verschillende licenties mogelijk: 

  • Er is een Creative Commons-licentie afgesproken tussen de auteursrechthebbende en Het Utrechts Archief. Dit betekent dat u het werk mag downloaden en gebruiken, in de meeste gevallen onder voorwaarden. Welke voorwaarden dat zijn, staat uitgelegd als u klikt op de downloadknop links naast de afbeelding.
     
  • Het Utrechts Archief heeft een gebruikslicentie afgesloten met de auteursrechthebbende, waarbij alleen toestemming is gegeven om een afbeelding op de website van Het Utrechts Archief te tonen. U mag het bestand bekijken, maar u mag het niet downloaden, vermenigvuldigen, bewerken of verspreiden. Ook na eventuele verschaffing van een thuiskopie is hergebruik via internet en social media of commercieel gebruik niet toegestaan zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de auteursrechthebbende. Dit geldt ook voor een aantal afbeeldingen die wij hebben aangemerkt als verweesd werk.
     
  • Het Utrechts Archief heeft geen gebruikslicentie of Creative Commons-licentie afgesproken, of heeft afgesproken met de auteursrechthebbende dat u het werk alleen in de studiezaal kunt bekijken. Online ziet u alleen de beschrijving. Ook in de studiezaal is het bestand niet downloadbaar of herbruikbaar.
 
Bent u auteursrechthebbende van afbeeldingen en ziet u dit niet als zodanig terug? Dat horen wij graag. U kunt met ons contact opnemen via inlichtingen@hetutrechtsarchief.nl. U kunt daar ook terecht voor informatie of vragen over welke bestanden u vrij kunt gebruiken.
 
Bronvermelding
Het Utrechts Archief stelt bij gebruik van werken de navolgende bronvermelding op prijs. U kunt deze als volgt opbouwen: [vervaardiger] / collectie Het Utrechts Archief / [catalogusnummer]
Filter: Handels- en reclamedrukwerkx
beacon
11.866  afbeeldingen
Erfgoedstuk
753561  Affiche voor de 12e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753563  Affiche voor de 10e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753571  Affiche voor de 8e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753570  Affiche voor de 7e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753566  Affiche voor de 5e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753569  Affiche voor het stadsfestival U? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753568  Affiche voor de 17e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753567  Affiche voor de 3e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753565  Affiche voor de 9e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
753564  Affiche voor de 13e editie van het muziekfestival Le Guess Who? te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
736167  Affiche van #RedAmelisweerdNu met de oproep Strijd mee voor het Bos 16 november 14:00 uur Manifestatie Domplein te Utrecht.
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie
Erfgoedstuk
736166  Affiche voor de tentoonstelling Voor het Kiezen, 650 jaar samen bouwen aan democratie in de provincie Utrecht in Het Utrechts Archief (Hamburgerstraat 28 te Utrecht).
Info
Klik op de afbeelding voor meer informatie