Bibliotheek Het Utrechts Archief Het Utrechts Archief

Bibliotheek

Het Utrechts Archief beschikt over de grootste collectie boeken, kranten en tijdschriften van de geschiedenis van de stad en provincie Utrecht. 

Wat heb ik nodig om een item in te zien?

U kunt onze boeken, kranten en tijdschriften alleen raadplegen in onze studiezaal. Daarvoor heeft u het aanvraagnummer van een item uit de bibliotheekcatalogus nodig. U vindt dit nummer direct bovenaan de beschrijving na 'aanvraagnummer'. 

In onze studiezaal kunt u ter plekke een aanvraag doen. 

beacon
 
 
Artikel
De voormalige gemeente Oudenrijn in oude foto's en verhalen (5) : het leven op de Groenewoudsedijk; / Door: Dirk van de Geer en Jan Eskes. - In: [ UAT 243 ]. - Vol. 43, nr. 2 (juni 2023), p. 28-30. - ill. In de voormalige gemeente Oudenrijn liepen twee wegen vanuit de Rijksstraatweg helemaal naar Jutphaas en IJsselstein. De eerste was de Taatsendijk, waarover in het vorige nummer is te lezen. De tweede was de Galecopperdijk, die grotendeels lag in polder Papendorp. Na de gemeentelijke herindeling in 1954 werd de polder Papendorp verdeeld tussen de omliggende gemeenten. Het gedeelte Galecopperdijk dat tot de gemeente Utrecht ging behoren heette vanaf dat moment de Groenewoudsedijk.
Titel:
De voormalige gemeente Oudenrijn in oude foto's en verhalen (5) : het leven op de Groenewoudsedijk
Auteur:
Geer, Dirk van de; Eskes, Jan
Brontype:
Artikel
Taal:
Nederlands
Samenvatting:
In de voormalige gemeente Oudenrijn liepen twee wegen vanuit de Rijksstraatweg helemaal naar Jutphaas en IJsselstein. De eerste was de Taatsendijk, waarover in het vorige nummer is te lezen. De tweede was de Galecopperdijk, die grotendeels lag in polder Papendorp. Na de gemeentelijke herindeling in 1954 werd de polder Papendorp verdeeld tussen de omliggende gemeenten. Het gedeelte Galecopperdijk dat tot de gemeente Utrecht ging behoren heette vanaf dat moment de Groenewoudsedijk.
Illustraties:
ill.
Auteursvermelding:
Door: Dirk van de Geer en Jan Eskes
Deelnummer:
2023
Geografische namen: