Bibliotheek Het Utrechts Archief Het Utrechts Archief

Bibliotheek

Het Utrechts Archief beschikt over de grootste collectie boeken, kranten en tijdschriften van de geschiedenis van de stad en provincie Utrecht. 

Wat heb ik nodig om een item in te zien?

U kunt onze boeken, kranten en tijdschriften alleen raadplegen in onze studiezaal. Daarvoor heeft u het aanvraagnummer van een item uit de bibliotheekcatalogus nodig. U vindt dit nummer direct bovenaan de beschrijving na 'aanvraagnummer'. 

In onze studiezaal kunt u ter plekke een aanvraag doen. 

beacon
 
 
Artikel
Abcoude aan de Vegt; / door Suzanne Lekkerkerker. - In: [ UAT 470 ]. - Vol. 37, nr. 4 (dec. 2021), p. 212-213. - ill. . - Met noten Twee fotografen in de negentiende (Jacob Olie (1834-1905) en de twintigste eeuw hebben zich duidelijk laten inspireren door een tekening, uit waarschijnlijk de achttiende eeuw van Hermanus Petrus Schouten (1747-1822). Door de ets en de twee foto's naast elkaar te leggen ontstaat er een mooi beeld van hoe het gezicht op het dorp Abcoude door de eeuwen heen is veranderd en welke elementen er onveranderd zijn gebleven.
Titel:
Abcoude aan de Vegt
Auteur:
Lekkerkerker, Suzanne
Brontype:
Artikel
Taal:
Nederlands
Samenvatting:
Twee fotografen in de negentiende (Jacob Olie (1834-1905) en de twintigste eeuw hebben zich duidelijk laten inspireren door een tekening, uit waarschijnlijk de achttiende eeuw van Hermanus Petrus Schouten (1747-1822). Door de ets en de twee foto's naast elkaar te leggen ontstaat er een mooi beeld van hoe het gezicht op het dorp Abcoude door de eeuwen heen is veranderd en welke elementen er onveranderd zijn gebleven.
Illustraties:
ill.
Auteursvermelding:
door Suzanne Lekkerkerker
Deelnummer:
2021
Bibliografische annotatie:
Met noten
Geografische namen: