Bibliotheek Het Utrechts Archief Het Utrechts Archief

Bibliotheek

Het Utrechts Archief beschikt over de grootste collectie boeken, kranten en tijdschriften van de geschiedenis van de stad en provincie Utrecht. 

Wat heb ik nodig om een item in te zien?

U kunt onze boeken, kranten en tijdschriften alleen raadplegen in onze studiezaal. Daarvoor heeft u het aanvraagnummer van een item uit de bibliotheekcatalogus nodig. U vindt dit nummer direct bovenaan de beschrijving na 'aanvraagnummer'. 

In onze studiezaal kunt u ter plekke een aanvraag doen. 

beacon
27  zoekresultaten
 
 
Boek
61433 China, Burmah, Ceylon etc. etc.; - London : Religious Tract Society, [1837]. VII, 292 p.: 15 cm PK: ZZG M-7
Collectie:
Zeister Zendingsgenootschap
Aanvraagnummer:
PK: ZZG M-7
Titel:
China, Burmah, Ceylon etc. etc.
Brontype:
Monografie
Taal:
Engels
Plaats van uitgave:
London
Uitgever/drukker:
Religious Tract Society
Aantal pagina's delen:
VII, 292 p.
Formaat:
15 cm
Deelnummer:
*5
Jaar uitgave:
[1837]
Vroegste jaar van uitgave:
1837
Laatste jaar van uitgave:
1837
Geografische namen:
 
 
 
 
 
Boek
79772 Chinese roots; / Kees Kuiken ; [eindred. Lilian de Bruijn]. - Den Haag : Centraal Bureau voor Genealogie, 2011. 159 p. : ill., krt., portr., tab. : 24 cm, ISBN: 978-90-5802-6 PK: K 2015-156 (7)
Aanvraagnummer:
PK: K 2015-156 (7)
Collectie:
Het Utrechts Archief
Titel:
Chinese roots
Auteur:
Kuiken, Kees; Bruijn, Lilian de
Brontype:
Monografie
Taal:
Nederlands
Plaats van uitgave:
Den Haag
Uitgever/drukker:
Centraal Bureau voor Genealogie
Aantal pagina's delen:
159 p.
Formaat:
24 cm
Illustraties:
ill., krt., portr., tab.
Auteursvermelding:
Kees Kuiken ; [eindred. Lilian de Bruijn]
Deelnummer:
7
ISBN:
978-90-5802-6
Jaar uitgave:
2011
Vroegste jaar van uitgave:
2011
Laatste jaar van uitgave:
2011
Trefwoorden:
Geografische namen:
 
 
 
 
 
Artikel
"Wij waren de eerste allochtonen in Vleuten" : een dorpsbewoner vertelt; / Door: Veronique Voorn-Verkleij. - In: [ UAT 243 ]. - Vol. 37, nr. 4 (dec. 2017), p. 10-13. - ill. De geschiedenis van het Chinees-Indisch Restaurant Kang Wah aan de Hindersteinlaan in Vleuten
Titel:
"Wij waren de eerste allochtonen in Vleuten" : een dorpsbewoner vertelt
Auteur:
Voorn-Verkleij, Veronique
Brontype:
Artikel
Taal:
Nederlands
Samenvatting:
De geschiedenis van het Chinees-Indisch Restaurant Kang Wah aan de Hindersteinlaan in Vleuten
Illustraties:
ill.
Auteursvermelding:
Door: Veronique Voorn-Verkleij
Deelnummer:
2017
Geografische namen:
 
 
 
 
 
Artikel
Chinese zijde in Utrecht : archeologie in het textieldepot; / Pim Arts. - In: [ UAT 300 ]. - Vol. 41, nr. 2 (okt. 2023), p. 22-25. - ill. In de collectie van Museum Catharijneconvent bevindt zich al lange tijd een groep van zestien fragmenten witte zijde met kleurrijke bloemen. 'Chinoiserie', vermeldt de catalogus. De fragmenten horen bij de deelcollectie van het Oud-Katholiek Museum, een van de voorgangers van Museum Catharijneconvent. Omdat verder over de herkomst van de fragmenten niets bekend is, werden ze gekwalificeerd als 'oud bezit'. De fragmenten zijn gescheurd, nogal bevlekt en op het eerste gezicht niet moeders mooiste. Toch gaat er een fascinerend verhaal schuil achter deze lapjes.
Titel:
Chinese zijde in Utrecht : archeologie in het textieldepot
Auteur:
Arts, Pim
Brontype:
Artikel
Taal:
Nederlands
Samenvatting:
In de collectie van Museum Catharijneconvent bevindt zich al lange tijd een groep van zestien fragmenten witte zijde met kleurrijke bloemen. 'Chinoiserie', vermeldt de catalogus. De fragmenten horen bij de deelcollectie van het Oud-Katholiek Museum, een van de voorgangers van Museum Catharijneconvent. Omdat verder over de herkomst van de fragmenten niets bekend is, werden ze gekwalificeerd als 'oud bezit'. De fragmenten zijn gescheurd, nogal bevlekt en op het eerste gezicht niet moeders mooiste. Toch gaat er een fascinerend verhaal schuil achter deze lapjes.
Illustraties:
ill.
Auteursvermelding:
Pim Arts
Deelnummer:
2023
Geografische namen:
Auteurs: