Wil jij stagelopen in de museumeducatiesector en ben je geïnteresseerd in de geschiedenis van onze democratie? Ons team Educatie is op zoek naar een stagiair die meewerkt aan een educatieve tentoonstelling over 650 jaar Stichtse Landbrief.

KIDS MUSEUMNACHT 2023 Paulus van Dorsten lo res 21

Het Utrechts Archief organiseert naast onze vaste expositie twee tijdelijke tentoonstellingen per jaar. In 2025 is één van die tijdelijke tentoonstellingen ‘650 jaar Stichtse Landbrief’ (werktitel). We zijn op zoek naar een gedreven stagiair met affiniteit voor museumeducatie én de geschiedenis van Utrecht die het team ondersteunt bij de werkzaamheden die hierbij komen kijken. Je draait mee op alle vlakken rondom de productie: van het inhoudelijk meedenken over concept en content van de educatieve tentoonstelling, tot het ontwikkelen van bijbehorende educatieve programma’s voor de bovenbouw van het voortgezet onderwijs.

De tentoonstelling ‘650 jaar Stichtse Landbrief’ is een bijzondere, omdat educatie van groot belang is bij deze tentoonstelling. Normaal gesproken wordt een tentoonstelling ontwikkeld en maakt onze afdeling educatie hier een programma bij. Dit keer draaien we het om: educatie is in de lead en de tentoonstelling wordt vormgegeven op basis van de behoeftes bij educatie. Een heel bijzondere kans om hier als stagiair educatie aan mee te kunnen werken!

Duur: in overleg, minimaal 5 tot maximaal 10 maanden (start september 2024 t/m maximaal juni 2025) / circa 24 uur per week.

Wat ga je doen?

 • Ondersteunen bij de productie van de educatieve tentoonstelling;

 • Ondersteunen in het ontwikkelen van lesprogramma’s (doelgroep: bovenbouw VO)

 • Ondersteunen in het verzamelen van relevante archieven, documenten en afbeeldingen uit de collectie en daarbuiten;

 • Ondersteunen bij het organiseren van klankbordgroep bijeenkomsten met docenten Geschiedenis en Maatschappijleer uit het VO;

 • Ondersteunen bij het maken van interviews voor de expositie;

 • Ondersteunen in het uittesten van de educatieve programma’s aan pilotklassen;

 • Mede-organiseren van de opening van de tentoonstelling;

 • Meedraaien in de werkzaamheden binnen team Educatie.

Wat zoeken we?

 • Een student aan een HBO/WO opleiding;
 • Je bent een organisator en goed in staat zelfstandig te werken;
 • Je bent enthousiast, betrokken, flexibel en nauwkeurig;
 • Je vindt het leuk om zowel praktische als inhoudelijke taken uit te voeren;
 • • Je hebt affiniteit met archieven en de geschiedenis van onze democratie;
 • Je beschikt over goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheden in het Nederlands en Engels.

Wat bieden wij?

Bij Het Utrechts Archief ben je als stagiair volwaardig lid van het team. We bieden je een dynamische werkomgeving in het centrum van Utrecht, waar veel ruimte is voor eigen initiatief. De werkzaamheden zijn zeer divers; je werkt samen met alle collega’s binnen de afdeling Publiek en Presentatie en de afdeling Inspectie en Collectiebeheer. Zo krijg je een goed beeld van de werkzaamheden binnen een archief.

Je werkt onder begeleiding van de coördinator Publieksprogrammering en de educator 650 jaar Stichtse Landbrief. We bieden een stagevergoeding van €500,- bruto per maand bij een werkweek van 36 uur.

Het Utrechts Archief vindt diversiteit en inclusie belangrijk en wil daarom iedereen welkom heten, ongeacht leeftijd, geaardheid en achtergrond en met of zonder arbeidsbeperking. Onze kernwaarden zijn: verbindend, duurzaam, betrouwbaar en toegankelijk.

Ben je geïnteresseerd?

Stuur dan jouw motivatie met CV op naar Het Utrechts Archief, t.a.v. Anne-Marie van Vliet via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Vermeld hierbij in het onderwerp: ‘Stage Educatie’. Voor meer informatie over de inhoud van de stage kun je bellen met Lieneke Westerink, coördinator Publieksprogrammering via 06-39 84 51 72 of stuur een mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Deze vacature heeft geen sluitingsdatum. We zorgen dat de binnengekomen reacties zo snel mogelijk worden behandeld.